Categories: General
      Date: 2018-06-12
     Title: VI Sesja Mecenatu Skarbów Słowa
12 czerwca 2018 r. po raz szósty spotkaliśmy się z przyjaciółmi archiwum na Sesji Mecenatu Skarbów Słowa. Tym razem pięciu osobom przyznano dyplomy Miłośnika Skarbów Słowa. Są to: ks. Krzysztof Stawski (Gniezno), ks. Robert Nurski (Pobiedziska), dr Paweł Janowski (Lublin), Kazimierz Wierzbicki (Gdynia) oraz wspólnie Grażyna Wrzeszcz i Regina Kaczorowska (Szczyrk).

Podczas tegorocznej sesji wysłuchaliśmy wystąpień: ks. prof. Kazimierza Śmigla, który poinformował o swojej ostatnio wydanej książce pt. "Prymasostwo polskie", p. Mikołaja Wojciechowskiego (UAM), który przybliżył hebraica ze zbiorów naszej biblioteki oraz p. Wojciecha Grasia (UAM), który zajął się tematem księgozbioru opata Mielińskiego z Trzemeszna w naszym zasobie. Prace konserwatorskie p. Marzeny Szczerkowskiej zaprezentowali wspólnie dr Piotr Pokora (UAM) i p. Iwona Jabłońskaja (UMK). Całośc zakończył minikoncert wiolonczelowy Błażeja Adamskiego.