Numer zespołu Nazwa zespołu Znak zespołu Sygnatura Volumen
Dział Nr mikrofilmu Data skatalogowania
  2020-10-06
Tytuł
Stefan [Batory] król Polski wydaje zgodę Bartłomiejowi z Panigrodza, penitencjariuszowi kościoła metropolitalnego w Gnieźnie, na zakup czynszu „na widerkoff” w dobrach ziemskich lub innych w kwocie stu florenów polskich, na dzieła i cele pobożne.
LATINE: Stephanus rex Poloniae praebet consensum Bartholomeo de Pangrodz poenitentiario Ecclesiae Metropolitanae Gnesnensis ad emendum censum in bonis terrestribus aut aliis quibuscumque pro centum florenis numeri et monetae Polonicalis ad pias causas seu opera pia, in visu reemptionis alias na widerkoff
Anateriora Lata skrajne jednostki Posteriora Język
  łac.
Forma kancelaryjna Forma fizyczna Materiał pisarski Wymiary jednostki Uwagi o udostępnianiu
dyplom   dyplom papierowy papier 208 x 328
Stan zachowania Volumen Karty lub strony Sygnatura topograficzna Sygnatura stara
zły   1 F 1979
Bifolium pod pieczęć, opłatkowa pieczęć królewska, podpis króla.
Pismo bardzo wyblakłe, uszkodzenia na złożeniach. U dołu zapiska o przyjęciu czynszu przez miasto Gniezno. Na odwrocie zapiska z 1752 i regesty. Dokument naprawiany w latach 60-tych XX wieku i później. W kopercie kartka z transkrypcją dokumentu wraz z zapiską o udzieleniu czynszu przez miasto Gniezno z nazwiskami burmistrza i rajców.
Dokument z parafii farnej przekazał ks. H. Raiter 28.02.1961 r.