Numer zespołu Nazwa zespołu Znak zespołu Sygnatura Volumen
Dział Nr mikrofilmu Data skatalogowania
  2020-10-08
Tytuł
Adam Postawski, notariusz Konsystorza Generalnego w Gnieźnie zaświadcza, że uczciwy Łukasz Persall, piwowar z Cierpięg, wraz z małżonką Reginą,córką śp. Tomasza Pistora, zapisują wszystkie swoje dobra ruchome i nieruchome po swej śmierci na rzecz kościoła parafialnego św. Wawrzyńca poza murami Gniezna, a Adam Leśniewski, oficjał i wikariusz generalny gnieźnieński, za zgodą Łukasza Gajetiusza, proboszcza wspomnianej parafii, zapis ten zatwierdza.
LATINE: Adam Postawski, causarum Consistorii Generalis Gnesnensis notarius, notum facit coniuges Lucam Persall brasceatorem de Cierpięgi et Reginam olim Thomae Pistoris filiam, incorporare omnia bona mobilia et immobilia eorum fundo plebanali ecclesiae sancti Laurentii extra muros Gnesnenses post mortem ipsorum et Adamum Lesniewski officialem Gnesnensem generalem et vicarium in spiritualibus, de consensu Lucae Gaietii, praepositi praefatae ecclesiae, eam inscriptionem roborem perpetuae firmitatis habere decrevisse.

Anateriora Lata skrajne jednostki Posteriora Język
  łaciński
Forma kancelaryjna Forma fizyczna Materiał pisarski Wymiary jednostki Uwagi o udostępnianiu
dyplom   dyplom pergaminowy pergamin 455 x 200 + 45
Stan zachowania Volumen Karty lub strony Sygnatura topograficzna Sygnatura stara
dobry
Uwagi
Lakowa, owalna pieczęć Adama Leśniewskiego,wisząca w metalowej kustodii (bez wieka) na biało-czerwono-niebieskim sznurze. Podpis Adama Postawskiego. Na odrwociu zapiska z 1730 r. Dokument częściowo wypłowiały, zaplamiony. Proweniencja: ks. H. Raiter z parafii farnej (28.02.1961).