Numer zespołu Nazwa zespołu Znak zespołu Sygnatura Volumen
Dział Nr mikrofilmu Data skatalogowania
dyplomy   1999.05.11
Tytuł
Świętopełk książę Pomorza Fulkonowi abpowi gnieźnieńskiemu i jego następcom oraz Kościołowi Gnieźnieńskiemu nadaje wsie Kruszyn, Mochle i Orle z ich dochodami, uwalnia ich mieszkańców od jakichkolwiek powinności wobec książąt Pomorza i rezerwuje nad nimi jurysdykcję abpowi gnieźnieńskiemu.
LATINE: Swentopelcus dux Pomoraniae Fulconi archiepo Gnesnensi et successoribus eius nec non ecclesiae Gnesnensi villas Crusevo [Kruszyn], Mochle ac Orel [Orle] confert, inhabitatores earundem ab omni servitute erga duces Pomeraniae solvit et iurisdictionem super eos dicto archiepiscopo reservat
Anateriora Lata skrajne jednostki Posteriora Język
  łac
Forma kancelaryjna Forma fizyczna Materiał pisarski Wymiary jednostki Uwagi o udostępnianiu
dyplom   dyplom pergaminowy pergamin 225x225x33
Stan zachowania Volumen Karty lub strony Sygnatura topograficzna Sygnatura stara

Uwagi
KDW I, 206; oderwana pieczęć z podobizną bpa w stroju pontyfikalnym w postawie stojącej i geście błogosławieństwa, choć umieszczona na planszy z tym dyplomem, nie należy do niego: w annuntium sigilli mowa jest o pieczęci książęcej a nie kościelnej.