Opublikowano: 2022-09-07

Wizyty studyjne w archiwum

W poniedziałek i wtorek gościliśmy grupy studyjne naszych przewodników katedralnych oraz bibliotekarzy z Federacji Bibliotek Kościelnych. W sumie opowiedzieliśmy o naszych zabytkach i okazaliśmy je ok. 80 osobom z całej Polski.

Poniedziałek, dzień, w którym jest nieczynna nasza czytelnia, to dobry czas na przyjęcie "sąsiadów" z Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Przybyli oni w dwóch grupach, by na własne oczy zobaczyć najcenniejsze i najciekawsze rękopisy i starodruki oraz dokumenty. Z kolei we wtorek dyrektor i kustosz archiwum brali udział w zjeździe Federacji Bibliotek Kościelnych FIDES, odbywającym się w PWSD w Gnieźnie. Rankiem wygłosili prelekcje do uczestników zjazdu a po południu zaprezentowali im cymelia z naszego zasobu.