Opublikowano: 2026-05-30
Konferencje międzynarodowe
Dyrektor AAG wziął udział w dwóch konferencjach międzynarodowych, we Wiedniu i w Warszawie.
We Wiedniu odbyła się w dniach 18-20 maja IV Konferencja Europejskich Archiwistów Kościelnych, organizowana przez Associazione Archivistica Ecclesiastica oraz International Centre for Archival Research (ICARUS). Dyrektor AAG reprezentował nie tylko własne archiwum ale i Stowarzyszenie Archiwistów Kościelnych i wziął udział w panelu "Best Practices". Zaprezentował tam dwie idee promujące archiwum kościelne: Mecenat Skarbów Słowa i wpisy na Listę Krajową programu UNESCO "Pamięć świata". Natomiast w Warszawie w dniach 26-27 maja, miała miejsce anglojęzyzna konferencja pn. "Between Bavaria and Poland in the early and Higd Middle Ages. Exchanges od ideasm objects and people". Zorganizował ją Instytut Sztuki PAN, w ramach projektu grantowego "Liturgica Poloniae". Podczas tej konferencji mówiono m. in. o Złotych kodeksach gnieźnieńskich oraz o naszym Missale plenarium.