W pasek wyszukiwarki można wpisać od jednego do czterech słów. Każde kolejne słowo zawęża wynik poszukiwań.
Przykładowo: szukamy ksiąg ochrzczonych parafii św. Michała w Gnieźnie. Wpisujemy zatem: „Gniezno Michał baptisatorum”. Zostaną wyszukane wszystkie jednostki, które mają w dowolnym polu opisu wyraz „Gniezno”, w tym zbiorze zostaną automatycznie odszukane wszystkie jednostki, zawierające słowo „Michał” a w tak zawężonym zbiorze system wskaże te, które mają w opisie słowo „baptisatorum”.

Wyszukiwarka obsługuje synonimy wg kluczy:
  • 'baptisatorum','ochrzczonych','urodzonych','urodzenia','urodzin','urodzeń','chrztów','tauf';
  • 'copulatorum','zaślubionych','małżeństw','ślubów','trau','geboren';
  • 'mortuorum','zgonów','zejścia','zejść','śmierci','umarłych','zmarłych','sterb','gestorben';

Uwagi: słowo kluczowe musi składać się z min. 4 znaków * zapytanie może zawierać maksymalnie 4 słowa kluczowe

plik PDF Zestawienie oznaczeń poszczególnych zespołów Archiwów Parafialnych (AP) z odpowiednimi oznaczeniami w Archiwum Kurii Metropolitalnej (AKM II)

Znaleziono: 4 wpisów zawierających w sobie słowo/a: kaniewski

1   Archiwum Kurii Metropolitalnej (Pokaż / Ukryj)

plik PDF

Lista ksiąg metrykalnych, których oryginały nie znajdują się w zasobie Archiwum Archidiecezjalnego w Gnieźnie, ale ich kopie cyfrowe zostały umieszczone w cyfrowej bazie danych tegoż archiwum.

Z uwagi na ochronę danych osobowych niektóre księgi lub ich części nie są udostępniane.

Legenda:
baptisatorum (bapt) = ksiega ochrzczonych,
copulatorum (copul) – księga zaślubionych,
mortuorum (mort) – księga zmarłych.