Opublikowano: 2024-02-20

14 lutego odwiedziły nas dzieci ze Świetlicy Sióstr Miłosierdzia w Gnieźnie, które w czasie ferii uczestniczą w półkoloniach.
Opublikowano: 2024-01-19

Studenci Wydziału Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w poznaniu (II rok kierunku mediewistyka) odbyli dzisiaj wizytę studyjną w naszej siedzibie. Siedmioro studentów pod kierunkiem dr. hab. Macieja Dorny, prof. UAM, zapoznało się z dziesięcioma bardzo cennymi dokumentami pergaminowymi.
Opublikowano: 2023-12-18

Z wielką radością informujemy, że Stowarzyszenie Archiwistów Polskich przyznało nagrodę za najlepszą pracę dyplomową z zakresu archiwistyki i zarządzania dokumentacją panu Piotrowi Pietrydze za pracę magisterską pod tytułem "Spuścizna archiwalna ks. Leona Formanowicza (1878-1942) w Archiwum Archidiecezjalnym w Gnieźnie". Praca została napisana pod kierunkiem prof. Magdaleny Biniaś-Szkopek na Wydziale Historii UAM w Poznaniu. Rok temu pan magister prezentował zręby swej pracy podczas IX Sesji Mecenatu Skarbów Słowa. Serdecznie gratulujemy!
Opublikowano: 2023-12-12

W poniedziałek, 11 grudnia, miała miejsce dziesiąta Sesja Mecenatu, podczas której podziękowaliśmy naszym nowym darczyńcom oraz wysłuchaliśmy sprawozdania z prac konserwatorskich oraz kilku prelekcji. W tym roku Miłośnikami Skarbów Słowa zostali: dr Janusz Dębski (Wielka Brytania), ks. Aleksander Kozakowski (Bydgoszcz), ks. Michał Owczarczak (Inowrocław).
Opublikowano: 2023-12-01

Siarczysty mróz nie przeszkodził dziś dotrzeć uczennicom i uczniowi klasy pierwszej z II LO w Gnieźnie na poranną lekcję w archiwum. Pierwszoklasiści z klasy humanistycznej pojawili się w naszych progach ze swoim nauczycielem na podwójną lekcję: na temat genealogii i zabytków piśmiennictwa w naszym zasobie.

Starsze informacje 1 z 60  Następne Ostatnia strona