Opublikowano: 2017-12-05

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP czytelnia archiwum będzie czynna wyłącznie dla wcześniej umówionych badaczy, którzy uprzednio zamówią konkretne jednostki archiwalne do przejrzenia.
Opublikowano: 2017-11-24

Uprzejmie informujemy genealogów, że w naszym cyfrowym zasobie ksiąg metrykalnych posiadamy skany/zdjęcia z wielu ksiąg, których nie posiadamy w naszym zasobie "materialnym". Chodzi o jednostki archiwalne z 30 parafii - nie są one widoczne w wynikach wyszukiwania w katalogu on line. O szczegóły prosimy pytać telefonicznie.
Opublikowano: 2017-11-16

Dnia 16 listopada w sali konferencyjnej naszego muzeum odbyła się uroczysta prezentacja znaczków pocztowych, przygotowanych przez Pocztę Polską i Archidiecezję Gnieźnieńską na nadchodzące Boże Narodzenie. W znaczkach wykorzystano trzy inicjały figuralne z rękopiśmiennego Mszału fundacji króla Jana Olbrachta z roku 1500. Mszał jest przechowywany w Archiwum Archidiecezjalnym w Gnieźnie. Na poszczególnych znaczkach widnieje: Madonna z Dzieciątkiem, Pokłon Trzech Króli i Zwiastowanie anielskie.
Opublikowano: 2017-11-16

W dniu 6 listopada 2017 roku wojewoda wielkopolski, Zbigniew Hoffmann, ustanowił Nagrodę im. prof. Stanisława Nawrockiego dla archiwistów województwa wielkopolskiego. W skład powołanej jednocześnie Kapituły Nagrody weszli m. in. dyrektorzy archiwów archidiecezjalnych w Poznaniu i Gnieźnie oraz diecezjalnego w Kaliszu.
Opublikowano: 2017-11-08

Za uprzednim zgłoszeniem można zwiedzić w dniach 8-24 listopada 2017 roku wystawę wybranych, unikatowych dokumentów sądu kościelnego, poddanych konserwacji w tym roku. Projekt konserwacji dofinansowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Starsze informacje 1 z 42  Następne Ostatnia strona