Opublikowano: 2018-09-17

W dniach 17-21 września br. z powodów technicznych nie będzie obsługiwany adres "archiwum@archidiecezja.pl". Natomiast adres "metryki@archidiecezja.pl" nie będzie obsługiwany w dniach 18-21 września. W tych dniach prosimy o kontakt telefoniczny.
Opublikowano: 2018-09-07

Archidiecezja Gnieźnieńska i Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych podpisały 14 sierpnia br. umowę o dofinansowanie prac konserwatorskich przy tzw. „skarbie z katedry”. Jest to zbiór obiegowych dokumentów sądu kościelnego w Gnieźnie, datowany na okres od końca wieku XIV do lat 30-tych wieku XVI a odnaleziony w 2015 roku. Umowa dotyczy prac nad 155 obiektami.
Opublikowano: 2018-07-05

W dniach od 14 lipca do 15 sierpnia br. włącznie archiwum nie przyjmuje interesantów i nie gwarantuje udzielania informacji naukowej. Z kolei firma "Past and Future" przez cały czas wykonuje kwerendy genealogiczne.
Opublikowano: 2018-06-12

12 czerwca 2018 r. po raz szósty spotkaliśmy się z przyjaciółmi archiwum na Sesji Mecenatu Skarbów Słowa. Tym razem pięciu osobom przyznano dyplomy Miłośnika Skarbów Słowa. Są to: ks. Krzysztof Stawski (Gniezno), ks. Robert Nurski (Pobiedziska), dr Paweł Janowski (Lublin), Kazimierz Wierzbicki (Gdynia) oraz wspólnie Grażyna Wrzeszcz i Regina Kaczorowska (Szczyrk).
Opublikowano: 2018-04-24

Ze względu na modernizację systemu informatycznego czytelnia archiwum pozostanie nieczynna dla użytkowników w dniach 2 i 4 maja (w środę i piątek). Dodatkowo są wolne od pracy dni 1 i 3 maja, zatem zapraszamy użytkowników od wtorku, 8 maja.

Starsze informacje 1 z 44  Następne Ostatnia strona