Opublikowano: 2021-11-26

Ukazał się 14 numer czasopisma "Archiva Ecclesiastica" - rocznika Stowarzyszenia Archiwistów Kościelnych. Znajdują się w nim dwa artykuły i jedno sprawozdanie, dotyczące Archiwum Archidiecezjalnego w Gnieźnie. Zachęcamy do nabywania periodyku u redaktora naczelnego (R.Kufel@diecezjazg.pl).
Opublikowano: 2021-11-22

22 listopada miała miejsce, po półtorarocznej przerwie, ósma już Sesja Mecenatu Skarbów Słowa. Nowymi Mecenasami zostali: Elżbieta i Jerzy Rosikoniowie z Izabelina (wydawnictwo Rosikon Press) oraz Kosciuszko Heritage Inc – organizacja polonijna z Australii; Miłośnikami Skarbów Słowa: Mirosław Dobes z Hamburga, Henryk Hejducki z Miejskiej Górki i ks. Mariusz Wieczorkiewicz ze Słupcy.
Opublikowano: 2021-10-29

W dzień Zaduszny (2 listopada) korzystanie z czytelni jest możliwe wyłącznie za uprzednią rezerwacją telefoniczną.
Opublikowano: 2021-08-20

Począwszy od września czytelnia archiwum będzie czynna we WTORKI do godz. 16.00.
Opublikowano: 2021-07-22

W czasie letniego zamknięcia czytelni nieustannie można składać zamówienia na badania genealogiczne do współpracującej z nami firmy Past and Future (patrz zakładka UDOSTĘPNIANIE). Ponadto można rezerwować sobie TELEFONICZNIE miejsce w czytelni na okres pourlopowy. Archiwum wystawia też odpisy aktu chrztu "ad sacra", czyli do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. Prosimy jednak, by w tej sprawie wcześniej telefonować i nie przyjeżdżać bez umówienia.

Starsze informacje 1 z 53  Następne Ostatnia strona