Opublikowano: 2023-01-27

W 13 rocznicę śmierci ks. Mariana Aleksandrowicza, 2 lutego, o godz. 12.00 w Bazylice Prymasowskiej w Gnieźnie zostanie odprawiona Msza święta za duszę wspomnianego kapłana (dyrektora archiwum) oraz za dusze pozostałych zmarłych archiwistów z naszego grona: ks. Władysława Zientarskiego (dyrektora archiwum, zm. 1991), ks. Czesława Pesta (zastępcę dyrektora archiwum, zm. 2006), ks. Jerzego Witkowskiego (pracownika archiwum, zm. 2011) i Jadwigi Rył (kustosza Biblioteki Katedralnej, zm. 2019).
Opublikowano: 2023-01-02

W zeszłym miesiącu ukazał się 119 tom półrocznika naukowego"Archiwa, Biblioteki i Muzea Kościelne", a w nim artykuł ks. Łukasza Kruckiego i p. Justyny Mizerki pt. "Inwentarz zespołu „Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie” z zasobu Archiwum Archidiecezjalnego w Gnieźnie".
Opublikowano: 2022-12-27

Grupa Mecenasów i Miłośników Skarbów Słowa odwiedziła dziś archiwum, by spotkać się przy opłatku a jednocześnie wziąć udział w prezentacji specjalnie wybranych starych druków z Biblioteki Katedralnej.
Opublikowano: 2022-12-23

Archiwum jest czynne w dniach 27-30 grudnia br. We wtorek czytelnia jest otwarta w godzinach 9.00-16.00, od środy do piątku zaś od 9.00 do 14.00.
Opublikowano: 2022-12-17

5 grudnia odbyła się IX Sesja Mecenatu Skarbów Słowa, która można nazwać niemal jubileuszową. Oto bowiem 10 lat temu miała miejsce pierwsza sesja. Tym razem gościliśmy prelegentów ze Szczecina, Wrocławia, Torunia i Poznania. Podczas sesji ksiądz prymas uhonorował nowego Mecenasa Skarbów Słowa, ks. Natana Korsak-Kędzierskiego z Wrocławia oraz Miłośników Skarbów Słowa: Wielkopolską Izbę Gospodarczą, ks. dr. hab. Jana Grzeszczaka z diecezji kaliskiej i państwo Monikę i Karola Sikorskich, prawników z Gniezna. Archidiecezja Gnieźnieńska podpisała tez porozumienie o wspópłracy ze wspomnianą Izbą.

Starsze informacje 1 z 56  Następne Ostatnia strona