Nasz kanał na YouTube


Opublikowano: 2023-12-01

Siarczysty mróz nie przeszkodził dziś dotrzeć uczennicom i uczniowi klasy pierwszej z II LO w Gnieźnie na poranną lekcję w archiwum. Pierwszoklasiści z klasy humanistycznej pojawili się w naszych progach ze swoim nauczycielem na podwójną lekcję: na temat genealogii i zabytków piśmiennictwa w naszym zasobie.
Opublikowano: 2023-10-10

Piętnastu postulantów Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych z Gniezna odbyło swą pierwszą lekcję języka łacińskiego w siedzibie naszego archiwum. Braciom franciszkanom pokazaliśmy zarówno cenne zabytki średniowieczne, jak i pisane po łacinie dawne księgi chrztów. W ten sposób postulanci rozpoczęli swą przygodę z nauką języka Kościoła.
Opublikowano: 2023-10-06

4 października dyrektor archiwum złożył rewizytę w Muzeum Historii Polski. Pan dyrektor Robert Kostro oprowadził osobiście po wystawie i potwierdził chęć współpracy między naszymi placówkami.
Opublikowano: 2023-08-31

Dnia 30 sierpnia br. gościliśmy p. Roberta Kostro, dyrektora Muzeum Historii Polski, ze współpracownikami.
Opublikowano: 2023-08-25

Nasz pracownik, dr Michał Muraszko, kustosz biblioteki katedralnej, opublikował książkę o ostatniej wizycie - pielgrzymce króla polskiego do grobu św. Wojciecha w Gnieźnie. Wydarzenie to miało miejsce dokładnie 400 lat temu. Ostatnim królem Polski, który przybył z pielgrzymką do Gniezna, był Zygmunt III Waza.


Starsze informacje 1 z 59  Następne Ostatnia strona