Opublikowano: 2021-05-13

Archiwum Archidiecezjalne w Gnieźnie zaprasza studentów historii, filologii klasycznej i polskiej oraz kierunków pokrewnych do odbycia praktyk w Gnieźnie. Chęć realizacji praktyk w naszym archiwum prosimy zgłaszać pod adresem: archiwum@archidiecezja.pl
Opublikowano: 2021-05-04

Z dniem 7 maja 2021 roku (piątek) ponownie otwieramy czytelnię dla użytkowników. Będziemy przyjmować po dwie osoby dziennie, wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji. Czytelnia będzie czynna we wtorki od 9 do 15.30, zaś w środy, czwartki i piątki od 9.00 do 14.00.
Opublikowano: 2021-03-18

W końca marca prosimy kierować wszystkie e-maile, dotyczące archiwaliów, na adres: metryki@archidiecezja.pl. Z kolei zapytania, dotyczące starodruków i inkunabułów, prosimy nadal kierować na adres: libri@archidiecezja.pl.
Opublikowano: 2021-03-17

W związku z nowym rozporządzeniem rządowym, na mocy którego powracają jeszcze ściślejsze obostrzenia sanitarne, czytelnia archiwum zostaje zamknięta dla badaczy z dniem 22 marca 2021 roku do odwołania. Wszelkie rezerwacje ulegają anulowaniu. Badaczy-genealogów zachęcamy do korzystania z usług współpracującej z nami firmy "Past and Future" (e-mail: sebblo@wp.pl). Pozostałych badaczy prosimy o kontakt e-mailowy lub telefoniczny z archiwum w celu poszukiwania sposobów realizacji ich badań.
Opublikowano: 2021-02-15

Właśnie w tych tygodniach decydują Państwo, na co przeznaczyć 1% podatku dochodowego za rok 2020. Dzięki życzliwości stowarzyszenia "Ziemia Gnieźnieńska", posiadającej status organizacji pożytku publicznego, ponownie będzie można wspomóc nasze archiwum tymże jednym procentem. Uzyskane w ten sposób środki finansowe przeznaczymy na przeglądy konserwatorskie cennych rękopisów oraz ewentualnie na kosztorysy prac konserwatorskich.


Starsze informacje 1 z 51  Następne Ostatnia strona